fbpx

POZITÍVNE MYSLENIE

POZITÍVNE MYSLENIE

Ako veľmi ovplyvňuje to, čo sa nám v živote deje?

Trápi vás nejaký problém? Poďte sa naučiť ako sa na veci pozerať inak.

Nesústreďujte sa na nedostatok, alebo negatívum, pretože to iba pritiahne viac toho, čomu venujete pozornosť. To je zákon príťažlivosti. Rovnaké priťahuje rovnaké.

Aj preto je pozitívne myslenie tak dôležité. Budete myslieť ako je vám dobre, bude vám ešte lepšie a viac dobrého si budete priťahovať.

Preto je napríklad dôležité hneď ráno sa pozitívne naladiť. Možno to poznáte, že akonáhle začnete deň zle, už sa to potom vezie celý deň. Aj preto u nás vzniklo niečo ako Vstal zlou nohou z postele 🙂 Aj naše babičky vedeli o moci pozitívneho myslenia.

Rada: Ako na to?

Ja začínam vedenou meditáciou, mám zaplatený program Zen 12. Je to v angličtine, ale len čo sa spustia prvé sekundy, som ako psík s Pavlovovým reflexom, síce nezačnem slintať, ale začnem sa usmievať. Ak nechcete nič platené, môžete si niečo stiahnuť z youtube, vedených meditácií je dnes už veľa.

Po 12 minutách som dobre naladená, na raňajky si pustím veselú hudbu, momentálne zbožňujem hudbu vesmírnu. 🙂 Mrknite.

Žiadne výhovorky, že nestíhate, vstaňte o 15 minút skôr. Časom uvidíte tie zmeny. Stojí to za to. Ja ležím v posteli a počúvam, nemusíte pri tom sedieť. Ak sa bojíte, že opäť zaspíte, tak kľudne seďte. Ja mám zásadu: vystretý chrbát, či po ležiačky, alebo v sede, nezáleží.

Najdôležitejšie je ráno. Ak sa vám, ale nepodarí ráno meditovať, nerobte si výčitky, meditujte večer pred spaním.

Cez deň máme asi 6O OOO myšlienok a nie je šanca ich všetky odkontrolovať. Aj preto je úžasný pomocník to, že si vieme odkontrolovať ako sa v ten deň cítime. Pocity sú skvelý ukazovateľ toho, čo sa deje v našej mysli.

Treba tomu denno denne venovať pozornosť, o čom sa rozprávame s ľuďmi, čo pozeráme, na čo myslíme.

Nepozerajte sa na minulosť, to vám v ničom nepomôže. Ste tu a teraz. Treba žiť dnes najlepšie ako viete. A dnes si vytvárame svoju budúcnosť. Čiže začnite dnes, sledujte si svoje myšlienky. A ak to nestíhate, sledujte si pocity.

Ak ste si vedomí, že sa neuberáte správnym smerom, dáme si ešte jednu radu:

Ešte jedna rada, rýchla pomoc

To si pripravte do zásoby. Akoby si nahrajte do hlavy predstavu toho, pri čom sa cítite dobre: napr. na lyžovačke, keď letíte dolu svahom, alebo počas šoférovania, alebo sedíte pri mori a pozeráte sa na more. Nahrajte si túto predstavu. A aj pocity, ktoré máte. Budete ju používať.

A ešte jedna pomôcka: Obraz, kedy ste sa cítili dobre. Mne pomáha aj fotka na telefóne, pozrite si, čo tam máte a čo to robí s vašimi kútikmi na perách. Uložte si do pamäte, nie telefónu, ale v svojej hlave :-). Zväčša si fotíme tie príjemné momenty.

A teraz: Keď zistíte, že sa uberáte zlým smerom, možno v práci, zlá debata, sťažovačky kolegov, čokoľvek. Kľudne odíďte a zatvorte sa na WC, kde môžete byť sami, alebo stačí aj pri svojom stolíku. Nadýchnite sa a predstavte si svoj obraz a precíťte pocity, ktoré sme si nahrali do pamäte.

Malo by to pomôcť presmerovať vaše pocity.

Ak to nepomohlo, pokračujte ďalej, napíšte si, čo najviac vecí za čo ste vďační. Na hárok papiera, venujte tomu 5 minút, čím viac, tým lepšie. Ak nemôžete písať, povedzte si ich v duchu. Dôležitý je ten pocit vďačnosti.

Zhrniem to: Sledujte si na čo myslíte, kam sa uberajú vaše myšlienky, pocity. Ak sa pristihnete, že sú negatívne, šup preč s nimi, skúste jeden, dva a ideálne všetky kroky. A nezabudnite meditovať. Viac sa dočítate v ebooku zdarma, ktorý si môžete stiahnuť tu >>.

krazuz@gmail.com
Certifikovaná lektorky jogy v medzinárodnej jogovej aliancii. Otvára srdce sebe aj ostatným na hodinách jogy, jogových pobytoch a snaží sa jogu popularizovať a poukázať na jej benefity. A keďže zdravie súvisí aj s naším stravovaním, rada tiež behá okolo hrncov a varí chutné a zdravé jedlá.
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů